Szolgáltatások




Teljes épület, ház, lakás elektromos kivitelezése


Vállalom a teljeskörű elektromos hálózat kiépítését, cseréjét vagy bővítését a mérőórától régi- vagy újépítésű családi házban, vagy lakásban falazattól függetlenül. (SIP, YTONG, XPS, tégla vagy egyéb könnyűszerkezetes.


Lakáselosztó szabványosítása, cseréje


Sokszor a meglévő, problémamentes otthoni hálózatunkról is azt gondolhatjuk laikusként, hogy minden rendben van. Az elektromosság az egyik legdinamikusabban fejlődő iparág, ami az előállítástól a végfelhasználóig mindenkit érint. 

Az 1980-as években annyira kevés elektromos eszközt használtunk, hogy a lakásokat 2000W-os teljesítményre tervezték, ma már ezt egy komolyabb hajszárítóval is túlléphetjük. Egyre energiatakarékosabb minden körülöttünk, azonban nézzünk csak szét otthonunkban, mennyi elektromos eszközünk van? Mennyire terheltük meg a hálózatunkat? Mennyi háztartási gép tud még egyszerre működni? Sűrűn lecsapódik a megszakító a lakáselosztóban? Hát, igen...

Egy kicsit el kell, hogy szomorítsak mindenkit... hogy egy példával éljek egy gépjárműnél sem mindegy, hogy kihasználjuk-e a sebességfokozatokat, vagy folyamatosan maximumon pörgetjük a motort, hisz a laikus ember számára is egyértelmű, hogy az utóbbinak nem lesz jó vége, sem hosszú élettartama.

Áram-Védőkapcsoló / Fi-relé / 

Életvédelmi relé beépítése


MSZ HD 60364-4-41:2007 szabvány

"...A váltakozó áramú rendszerekben ... áram-védőkapcsoló (RCD) alkalmazásával kiegészítő védelmet kell biztosítani..."

A fenti szabványt értelmezve, minden Lakáselosztóban (Biztosíték-táblában) kiegészítő védelmi eszközként beépítésre kell kerülnie az Áram-Védőkapcsolónak, ismertebb, hétköznapi nevén a "Fi-relé"-nek.

Mindennapos "probléma", szakemberként szembesülni azzal, hogy manapság mindenki számára elérhető és elérhető áron lévő védelmi eszköz, mennyi háztartásból még mindig hiányzik.

Előzzük meg együtt a bajt!



Világítás korszerűsítése, javítása, cseréje


A megfelelő megvilágítás otthon, a munkahelyen, egy üzletben és az utcán is fontos számunkra. A nem megfelelő fényforrás kiválasztása nemcsak bosszúságot, fáradtságot és fejfájást okozhat, sajnos a szemünk romlásához is vezethet, így elengedhetetlen a hétköznapjainkban.

Elektromos szakemberként vállalom a fényforrások cseréjét, korszerűsítését, világítástechnika kiépítését és vezérlését. 

Elektromos készülékek beüzemelése, bekötése


Vállalom elektromos készülékek bekötését beüzemelését,

amely a garancia érvényességéhez is szükséges. 

  • Elektromos Főzőlap
  • Beépíthető Sütő
  • Beépíthető konyhai termékek
  • Elektromos tűzhely



Otthoni Elektromos Autó töltő kialakítása


"Az e-autók egyik nagy előnye, hogy nem csak töltőállomásokon tölthetjük fel a kocsinkat, hanem otthon, a garázsban is. Ehhez pedig elég egy egyszerű az "autóhoz kapott töltő" is. Amikor hazaérünk, csak kitekerjük a kábelt, bedugjuk a konnektorba, és hagyjuk, hogy éjszaka töltsön.

Azonban az autóhoz kapott töltővel való töltésnek van egy nagy hátránya; mégpedig az, hogy lassú (ezért is hívják őket lassú töltőnek). Jellemzően 1-, vagy 3 fázisról töltik az autó akkumulátorát, 10-16 A-rel fázisonként. Példának okáért egy 10 A-s töltővel, egy éjszaka alatt körülbelül 140-150 kilométernyi "üzemanyagot" tudunk az autónkba "tankolni".

Azonban előfordulhat, hogy csak néhány órát vagyunk otthon, és egy gyorsabb, kényelmesebb megoldásra lenne szükségünk. És itt jönnek képbe a fali töltők.

A falra szerelhető töltők ugyanis nemcsak gyorsak, de jóval biztonságosabbak is, mint a sima konnektoros megoldások."

Forrás - 2023 ABB Magyarország

Hibakeresés, hibaelhárítás


  • Nem tudod le- vagy felkapcsolni a lámpát? 
  • Szikrázik a kapcsoló vagy a dugalj (konnektor)? 
  • Nincs áram valamelyik eszközben vagy helyiségben?

Ne habozz telefonálni!
Mindig jobb időben egy szakembert hívni, mint később egy tűzoltót!

Felvonulási szekrény / Ideiglenes szekrény / Kalocsa készítése

A felvonulási szekrények, vagy másnéven kalocsa szekrények igen hasznos eszközök lehetnek ideiglenes áramellátású helyeken. Leginkább építkezéseken, fesztiválokon, vásárokban használnak kalocsa szekrényt arra, hogy biztonságosan csatlakoztatható legyen több elektromos fogyasztó is, illetve, hogy ne okozzon problémát a szakmák egyidejű munkavégzése.

Egyedi igény esetén, egyedi gyártással készíthető kisebb-nagyobb méretű, teljesítményű felvonulási szekrény, saját helyszíni földelőszondával és mérési jegyzőkönyvvel. 


Földelőszonda telepítése, EPH és EPH jegyzőkönyv

"Az érintésvédelmi (védő) földelések célja a villamos fogyasztó-berendezések biztonságos használatának elősegítése. A földelő ez esetben a fogyasztói csatlakozásnál helyezkedik el, és feladata egyfelől az ún. érintési feszültség megfelelő szintű korlátozása, másfelől a testzárlat adott időn belüli megszüntetése. (Ezek aránya az érintésvédelem módjától függ.)
A villámvédelmi földelések célja a villámhárító berendezést érő becsapás áramának a földbe való elvezetése minél rövidebb úton, minél kisebb veszélyt és potenciál-emelkedést okozva.

Egyenpotenciálra hozó vezetékrendszer – védőösszekötő vezető (protective bonding conductor)

(a továbbiakban: EPH) az a vezetékrendszer, amely a védővezetőt igénylő érintésvédelemmel ellátott készülékek testét, a házi fémhálózatokat, valamint az önállóan is számottevően földelt fémtárgyakat – közvetlenül vagy közvetve – villamosan hatásosan összeköti.

  • "Az EPH-t ki kell alakítani minden olyan épületben, amelyben házi fémhálózat van" - MSZ 447

Elektromos fűtés kialakítása

  • Fűtőszőnyeg
  • Fűtőfilm
  • Infrapanel, fűtőpanel
  • Elektromos konvektor
  • Elektromos radiátor, törölközőszárító
  • Hősugárzó

Vállalom a fenti elektromos fűtésfajták telepítését, elektromos hálózatának kialakítását a lakáselosztótól a telepítés helyéig termosztátos vezérléssel.