Új építés / Teljes újraszerelés

ALAPSZERELÉS 

Amennyiben építkezünk, vagy teljes felújítást végzünk, érdemes végig gondolnunk, hogy hol lenne számunkra optimális a szerelvények helye, honnan, hány helyről szeretnénk kapcsolni a lámpákat, nagyjából hogyan lesz berendezve az adott helyiség (ezáltal hol lesz életszerű pl. a dugaljak/konnektorok helye - szekrény mögé nem érdemes elhelyezni), milyen kiállásokra van szükség (klíma, riasztóközpont és érzékelők helye, légtechnika, gépészet (kazán, hőszivattyú, hőtároló), elektromos főzőlap, autó-töltő, 3fázisú-ipari dugalj helye...stb.).

Sokszor a kivitelezési terv után jönnek számításba a fenti életszerű igények. Szakemberként mindig javaslunk a szemrevételezést követően megoldásokat, alternatívákat, de mindenképp segítik a közös munkát, ha az ügyfél már eleve rendelkezik konkrét elképzelésekkel, igényekkel.

Az elektromos kivitelezési terv, ill. a megrendelő igényei alapján meg kell határozni a szerelvénydobozok (kapcsolók, dugaljak dobozai), kötésdobozok, lakáselosztó, egyéb kiállások (pl. riasztó érzékelő, kaputelefon, elektromos autótöltő...stb.) pontos helyét, be kell süllyeszteni a falazatba, össze kell kötni falazatnak, aljzatnak megfelelő védőcsővel,  az energiaelosztásnak és áramköröknek megfelelően a vezetékeket be kell húzni a védőcsövekbe, majd a megfelelő kötőelemekkel össze kell kötni. Az alapszerelés folyamata történhet födémen keresztül, falazatban, padló-aljzatban és kombinálva is.

Ezután a munkafázis után, általában a villanyszerelő levonul, átadja a terepet a kőműves (vakolás), festő (glettelés, festés), burkoló és egyéb szakember részére.

Földkábel elhelyezése

Az ún. "Mért fővezeték", a betápláló vezeték, amely a mérőóraszekrény és a lakáselosztó között húzódik. A munkafolyamat  párhuzamosan az alapszereléssel, illetve az alapszerelést megelőzően történik, amennyiben pontosan meghatározható az épületen belül a leendő lakáselosztó szekrény helye. 

Amennyiben a mérőóraszekrény a telekhatáron telepítésre került, de a lakó- és vagy egyéb épület munkálatai még nem kezdődtek meg, illetve vélhetően hosszabb időt vesz igénybe, ilyenkor szoktunk felvonulási szekrényt készíteni, telepíteni. (ld. itt: Felvonulási szekrény)

Lakáselosztó szerelése

Alapszerelés végeztével, a vezetékek behúzása után, előkészítésre kerülnek az áramkörök. Ideiglenesen kialakításra kerülhetnek ún. szerelő dugaljak, amely munkaeszközöket látja el és segíti a szakmák életét. Alapvető áramkörök (pl. világítás) kerülnek feszültség alá. A végleges szerelés és felkapcsolás, csak a szakmák végeztével, szerelvényezés és ellenőrző mérések, VBF (Villamos Biztonsági Felülvizsgálat) után következhet.

Szerelvényezés

Festés, burkolás, asztalos munkák végeztével a kapcsolók, dugaljak, egyéb szerelvények és lámpák felszerelését jelenti.

Elektromos eszközök beüzemelése, bekötése

A konyhabútor elkészülésével beszerelésre kerülnek az elektromos eszközök, beépíthető vagy szabadonálló kivitelben. A legtöbb eszköz dugvillával szerelt azonban előfordulhat olyan eszköz (biztonságtechnikai szempontból), amelyen dugvilla nélkül csak a gyári vezeték, vagy még az sem található meg. (Beépíthető sütő, -mikró, tűzhely, páraelszívó.) Az elektromos, kerámia- / indukciós főzőlapot, illetve elektromos tűzhelyet pl. TILOS dugvillával bekötni, mindenképp szakemert igényel!!!

Egyéb kiegyészítő munkák: pl. LED szalagozás

Egyéb kültéri munkák